Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum testuje otvorený zdrojový kód softvéru Prodigy prostredníctvom systému Git

Bratislava, 24. apríla, 2024 – Spoločnosť Tachyum® dnes oznámila, že testuje prístup systému Git k softvérovým repozitárom Tachyum. Tento najnovší pokrok je súčasťou pokračujúceho záväzku spoločnosti uvoľňovať všetok softvér s otvoreným zdrojovým kódom. Cieľom je poskytnúť zákazníkom a partnerom jednoduchú a priamu platformu na včasné testovanie Prodigy® pred dostupnosťou kremíkového čipu a zároveň znížiť požiadavky na podporu.

Git je open-source distribuovaný systém riadenia revízií určený na sledovanie zmien zdrojového kódu počas vývoja softvéru. Poskytnutie prístupu do systému Git pomáha zákazníkom a partnerom umožniť rýchle a jednoduché testovanie a vyhodnocovanie bez nutnosti ďalších špeciálnych krokov (out-of-the-box) pomocou ich existujúcej ISA (architektúry inštrukčnej sady, Instruction Set Architecture) pred spustením ich aplikácií natívne na Prodigy.

Kompletný distribučný balík softvéru Tachyum, ktorý je v súčasnosti v štádiu alfa, sa naďalej rozširuje o významné aktualizácie. Softvérový distribučný balík vstúpi podľa plánu v najbližších mesiacoch do fázy beta, ktorá bude k dispozícii pre prvých používateľov a testerov. Tento proces zabezpečuje, že portovaný softvér Tachyum bol otestovaný v reálnych scenároch a zaručuje, že portovaný softvér je schopný zvládnuť skutočné zákaznícke prípady použitia (use cases).

Kým Tachyum open source softvér (OSS) nebude integrovaný v „upstream“ repozitároch projektov (pôvodné úložiská OSS projektov, do ktorých Tachyum prispieva), bude spoločnosť udržiavať úložiská Git pre verejný prístup, spočiatku pre svojich blízkych partnerov. V súčasnosti bude k dispozícii len najnovšia verzia. Po vydaní produkčnej verzie bude Tachyum udržiavať viacero verzií softvéru. V rámci testovacieho procesu spoločnosť poskytne svoje hardvérové prostredie komunite OSS na rozšírenie možností hodnotenia.

“Táto najnovšia správa potvrdzuje záväzok spoločnosti Tachyum vyvíjať a udržiavať softvér s otvoreným zdrojovým kódom,” povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “V rámci príprav na odoslanie čipu do výroby budeme pokračovať v pridávaní a testovaní rôznych podporných infraštruktúr, ako je napríklad prístup k systému Git, v predstihu, aby sme boli schopní od prvého dňa naplno rozvinúť potenciál univerzálneho procesora Tachyum Prodigy s bohatým ekosystémom aplikácií, systémového softvéru, frameworkov (aplikačných rámcov) a knižníc, ktoré sú portované tak, aby na Prodigy bežali natívne.”

Keďže univerzálny procesor ponúka špičkový výkon pre všetky pracovné zaťaženia, môžu servery dátových centier postavených na Prodigy plynule a dynamicky prepínať medzi výpočtovými doménami (ako sú AI/ ML, HPC a cloud) s jednou architektúrou. Odstránením potreby drahého špecializovaného hardvéru pre AI a výrazným zvýšením využitia serverov, Prodigy signifikantne znižuje CAPEX a OPEX a zároveň poskytuje bezprecedentný výkon, spotrebu a ekonomiku dátového centra. Prodigy integruje 192 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier, čo mu umožňuje dosahovať až 4,5-násobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi pre cloudové záťaže, a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Video s ukážkou použitia systému Git pri vývoji natívneho softvéru Prodigy si možno pozrieť nižšie.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier so svojím vlajkovým produktom, ktorý nedávno predstavila na trhu. Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, spája funkcie CPU, GPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako štyri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2030 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 128 AI exaflopov (128 miliárd miliárd operácií) za sekundu. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.