Tisková zpráva

4-minutové čtení

Tachyum si pre systém Prodigy vybrala konektivitu SN od spoločnosti SENKO

BRATISLAVA, 25. apríla, 2023 – Spoločnosť Tachyum™ uzavrela dohodu so spoločnosťou Senko Advance Co., Ltd. o optickom prepojovacom riešení pre systémy Prodigy®, ktoré umožňuje vysokorýchlostný prenos dát v dátových centrách. Kritériom výberu bola robustnosť, spoľahlivosť a univerzálnosť riešení pripojenia SN® (Simplified Network).

Riešenia pripojenia SN spoločnosti SENKO sú známe svojou vysokou rýchlosťou prenosu dát a robustnosťou. Riešenie SN breakout je navrhnuté tak, aby poskytovalo vysokorýchlostný prenos dát s rýchlosťou až 100 Gb/s na port. Je ideálne pre vysoko výkonné počítačové aplikácie, dátové centrá a cloudové aplikácie, ktoré vyžadujú vysoké rýchlosti prenosu dát, nízku latenciu a vysokú spoľahlivosť.

Tachyum si pre systém Prodigy vybrala konektivitu SN od spoločnosti SENKO

“Sme hrdí na to, že si nás spoločnosť Tachyum vybrala na zabezpečenie vysokorýchlostného pripojenia, ktoré vyžaduje jej systém Prodigy,” povedal David Jenkins, riaditeľ pre produktový manažment spoločnosti SENKO. “Naše riešenia pripojenia SN sú navrhnuté tak, aby poskytovali robustný a spoľahlivý výkon pre najnáročnejšie dátové centrá a cloudové aplikácie. SN breakout je nákladovo efektívne a univerzálne riešenie, ktoré umožňuje jednoduchú migráciu na vysokorýchlostné 100 Gb/s siete, čím poskytuje našim zákazníkom vyššiu flexibilitu a škálovateľnosť.”

Riešenie SENKO SN breakout je navrhnuté tak, aby umožňovalo jednoduchú migráciu z existujúcich 10 Gb/s alebo 25 Gb/s sietí na vysokorýchlostné 100 Gb/s siete. Podporuje rozdeľovacie (breakout) káble, ktoré umožňujú rozdeliť jeden 400 Gb/s port na štyri 100 Gb/s porty. To poskytuje zvýšenú flexibilitu pre pripojenie medzi prepínačmi v dátových centrách a cloudových aplikáciách.

“Vybrali sme si riešenia pripojenia SN od spoločnosti SENKO pre ich vysokú rýchlosť prenosu dát, spoľahlivosť a všestrannosť. Spoločnosti Tachyum to umožnilo vyvinúť vlastnú sieťovú infraštruktúru na podporu nasadenia HPC/AI pre univerzálny procesor Prodigy. Plochá sieťová infraštruktúra Tachyum je optimalizovaná z hľadiska výkonu, nákladov, efektívnosti a jednoduchej údržby,” povedal Pini Herman, riaditeľ pre inžinierske riešenia spoločnosti Tachyum. “Systém Prodigy potrebuje vysokorýchlostné a spoľahlivé riešenie pripojenia, aby mohol poskytovať vysoko výkonné výpočty, ktoré si vyžadujú moderné dátové centrá a aplikácie umelej inteligencie. Riešenia pripojenia SN od spoločnosti SENKO spĺňajú túto požiadavku a umožňujú nám poskytovať bezprecedentný výpočtový výkon pri zlomku spotreby energie existujúcich riešení.”

Prodigy prináša novú revolučnú architektúru, ktorá zjednocuje funkcie CPU, GPGPU a TPU do jediného procesora. Ako univerzálny procesor poskytuje v rámci jednej architektúry vysoký výkon potrebný pre cloudové aj HPC/AI pracovné záťaže. Vďaka využiteľnosti pre všetky pracovné zaťaženia môžu servery dátových centier poháňané Prodigy plynule a dynamicky prepínať medzi výpočtovými doménami.

Odstránením potreby drahého špecializovaného hardvéru pre AI a výrazným zvýšením využitia serverov Prodigy výrazne znižuje CAPEX a OPEX a zároveň poskytuje bezprecedentný výkon, spotrebu a ekonomiku dátového centra. Prodigy integruje 128 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier, čo mu umožňuje dosahovať až štvornásobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi pre cloudové záťaže, a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier so svojím vlajkovým produktom, ktorý nedávno predstavila na trhu. Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, spája funkcie CPU, GPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako štyri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2030 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 128 AI exaflopov (128 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.

O spoločnosti Senko

Senko Advanced Components je dcérska spoločnosť SENKO Advance so sídlom v japonskom meste Yokkaichi. Vo svete má 16 pobočiek a desiatky dizajnérskych a výrobných závodov, ktoré poskytujú lokálnu podporu zákazníkom po celom svete. Spoločnosť SENKO bola založená v Spojených štátoch začiatkom deväťdesiatych rokov a odvtedy je uznávaná ako jeden zo špecialistov v odvetví pasívnych optických prepojení a optických komponentov. Doteraz nasadila viac ako 800 miliónov konektorov. Zaregistrovaných má vyše 150 patentov a ďalších viac ako 300 patentov má v procese schvaľovania. Pre viac informácií navštívte https://www.senko.com.