Tisková zpráva

4-minutové čtení

Tachyum predvádza Baseboard Management Controller na emulácii Prodigy

Bratislava, 20. septembra 2022 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila, že úspešne spustila finálnu časť svojho základného softvérového balíka, ktorá zastrešuje BMC (Baseboard Management Controller), na emulačnom systéme Prodigy. Tento míľnik umožňuje spoločnosti poskytnúť OEM a ODM partnerom a systémovým integrátorom kompletný balík softvéru a firmvéru, a slúži ako kľúčový komponent pripravovaného štvor-soketového referenčného dizajnu Tachyum Prodigy®.

BMC sú špecializované kontroléry, ktoré monitorujú stav počítača alebo hardvéru, vrátane aspektov, ako sú stav systému, záznamy pre analýzu porúch a rad funkcií vzdialenej správy. BMC pre Prodigy servery od spoločnosti Tachyum je postavený na AST2600 SoC (System on Chip), siedmej generácii procesora pre správu servera spoločnosti ASPEED a na prvom BMC SoC na svete, ktorý si osvojil pokročilú 28 nanometrovú technológiu výroby.

Spoločnosť Tachyum sa pripojila k projektu OpenBMC v máji 2020 ako prispievateľ do komunity. Kolaboratívny open-source projekt neziskového konzorcia Linux Foundation sa snaží definovať štandardy pre štandardný balík BMC firmvéru, ktorý bude fungovať naprieč heterogénnymi systémami vrátane podnikových, HPC (vysokovýkonné výpočty), telekomunikačných a cloudových dátových centier.

Ako súčasť OpenBMC projektu spoločnosť Tachyum dokáže využiť mnohé už predtým podporované funkcie projektu vrátane:

 • Host managementu: Power, Cooling, LEDs, Inventory, Events, Watchdog
 • Plnej compliance IPMI 2.0 (Intelligent Platform Management Interface, inteligentné rozhranie pre správu platformy) s DCMI (Dublin Core Metadata Initiative)
 • Podpory aktualizácie BMC/BIOS
 • Webového používateľského rozhrania
 • REST (Representational State Transfer) rozhrania
 • Rozhrania založeného na D-Bus (Desktop Bus)
 • Zariadenia Serial over LAN (SoL) na báze protokolu SSH (Secure Socket Shell)
 • Vzdialeného prístupu KVM (Kernel-based Virtual Machine)
 • Hardvérovej simulácie
 • Automatizovaného testovania
 • Správy používateľov
 • Virtuálnych médií
 • Overeného spustenia
 • Compliance s OpenCompute Redfish

“Sme nadšení, že úspešným pridaním BMC k už dokončeným UEFI (Unified Extensible Firmware Interface), bootloaderom, Linux/FreeBSD, KVM, kompilátorom/debuggerom, knižniciam a natívnym aplikáciám sme zavŕšili naše úsilie o vývoj základného softvérového balíka,” povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “Dokopy tento kompletný softvérový balík predstavuje základ superpočítačov, umelej inteligencie (AI) a cloudových riešení na platforme Tachyum. Môžeme sa tak sústrediť na integráciu čipu Prodigy s vysokoúrovňovým manažérskym softvérom pred jeho pripravovaným debutom.”

Tachyum Prodigy integruje 128 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier s funkcionalitou CPU, GPU a TPU do jedného zariadenia, čo mu umožňuje dosahovať až štvornásobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi (napr. pre cloudové záťaže), a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Prodigy poskytuje bezprecedentný výkon dátových centier a zároveň nižšiu spotrebu elektriny. To sa pozitívne premietne do hospodárnosti dátového centra, keďže sa výrazne znížia kapitálové (CAPEX) aj prevádzkové (OPEX) náklady. Vďaka využiteľnosti pre vysokovýkonné aj podnikové (Line of Business, LOB) aplikácie, sa servery s procesormi Prodigy môžu hladko a dynamicky prepínať medzi záťažami. To znamená, že nebude potrebný drahý hardvér špeciálne určený pre účely AI a využiteľnosť servera sa výrazne zvýši.

Video s ukážkou spustenia BMC na emulácii Prodigy si možno pozrieť na videu nižšie.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier so svojím vlajkovým produktom, ktorý nedávno predstavila na trhu. Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, spája funkcie CPU, GPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako štyri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2030 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 128 AI exaflopov (128 miliárd miliárd operácií) za sekundu. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.