Tisková zpráva

3-minutové čtení

Central European Startup Awards: Tachyum získal ceny Startup roka a Zakladateľ roka

BRATISLAVA, 26. mája, 2022 – Spoločnosť Tachyum™ získala ocenenie Startup roka (Startup of the Year) a jej CEO Dr. Radoslav Danilák sa v rámci slovenského národného kola súťaže Central European Startup Awards (CESAwards) stal Zakladateľom roka (Founder of the Year).

Tachyum je víťazom medzi slovenskými spoločnosťami, ktoré sú inšpiráciou pre novú generáciu zakladateľov a pozitívne vplývajú na ekonomiku a svet ako taký. Hlavný produkt spoločnosti Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, možno už dnes považovať za úspech, ktorý budí na trhu veľkú pozornosť inovatívnym prístupom, ktorý má potenciál priniesť prevrat do odvetvia.

Dr. Danilák získal ocenenie ako zakladateľ, resp. spoluzakladateľ startupu, pričom preukázal silné vodcovské schopnosti a dosiahol výnimočné výsledky v biznise. Je inšpiráciou nielen pre svoj tím, ale aj vzorom pre ďalšiu generáciu zakladateľov.

Ocenenia a certifikáty CESA

„Som potešený, že som získal cenu Central European Startup Awards pre Zakladateľa roka na Slovensku, no ešte väčšiu radosť mám z ocenenia pre Tachyum ako top spoločnosti v krajine,“ povedal Danilák. „Všetci v našej spoločnosti Tachyum usilovne pracovali na vývoji prvého univerzálneho procesora na svete, ktorý svojim príchodom na trh naplní rastúce potreby umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a hyperškálových dátových centier. Všetkým našim podporovateľom patrí veľká vďaka. Som dvojnásobne vďačný za obe naše víťazstvá."

Ocenenia Central European Startup Awards sa udeľujú od roku 2014. Počet zúčastnených krajín sa odvtedy rozrástol na 18 (Poľsko, Česko, Slovensko, Rakúsko, Maďarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko, Rumunsko, Bulharsko, Lotyšsko, Litva, Estónsko, Albánsko, Bosna a Hercegovina, Kosovo, Severné Macedónsko, Čierna Hora). Stal sa tak najväčším festivalom startupov, ktorý nie je konferenciou a ani neponúka prezentácie účastníkov. Jeho cieľom je inšpirovať, podporovať a objavovať podnikanie v strednej Európe a zároveň spájať komunitu startupových nadšencov s celým ekosystémom spolupracovníkov a podporovateľov na všetkých úrovniach.

Spoločnosť Tachyum a jej zakladateľa Radoslava Daniláka možno podporiť v ďalšom kole súťaže na úrovni stredoeurópskeho regiónu (Central Europe), hlasovanie je dostupné na tomto odkaze zadaním „Tachyum“ do políčka “Filter by nomination name”. Verejné hlasovanie bude prístupné do 15. júna. Vyhlásenie regionálnych víťazov bude zverejnené v priebehu júna a júla. Najlepšie startupy zo strednej Európy postúpia do súťaže Global Startup Awards, ktorá oceňuje najlepšie nápady a najlepšie mozgy v 10 regiónoch sveta v 105 krajinách Európy, Ázie a Afriky, aby vyzdvihla podnikateľského ducha a startupové ekosystémy.

Organizácia národnej selekcie regionálnej startup súťaže CESAwards prebieha pod záštitou StartuPeak, slovenskej startup komunity, ktorá umožňuje startupistom vytvárať zmysluplné vzťahy, pomáha im rásť a rozvíjať sa.

Ďalšie informácie o Central European Startup Awards sú dostupné na oficiálnom webe CESA.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier so svojím vlajkovým produktom, ktorý nedávno predstavila na trhu. Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, spája funkcie CPU, GPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako štyri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2030 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 128 AI exaflopov (128 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.