Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum predvedie emulačný systém Prodigy na ISC High Performance 2022

BRATISLAVA, 24. mája 2022 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila, že na veľtrhu ISC High Performance 2022 (30. mája – 1. júna 2022, stánok A106) v nemeckom Hamburgu predvedie emulačný systém Prodigy s bežiacimi komplexnými aplikáciami. V rámci programu konferencie HPC Solutions Forum vystúpi Rob Reiner, riaditeľ produktového marketingu Tachyum (31. mája o 14:20 SEČ).

Tachyum predvedie pokročilé funkcie umelej inteligencie (AI) procesora Prodigy spolu s virtuálnou demonštráciou produktu, ktorá bude klásť dôraz na schopnosť procesora škálovať hĺbkové učenie s využitím dátových typov low-precision a sparsity na optimalizáciu výkonu a využitia pamäte. Návštevníci tak budú mať príležitosť nahliadnuť do budúcnosti univerzálnych výpočtových centier postavených na procesoroch Prodigy. Virtuálna prezentácia je v rámci programu konferencie naplánovaná na poludnie SEČ 30. mája.

Rob Reiner v prednáške na tému „Konvergencia vysokovýkonných výpočtov (HPC) a umelej inteligencie v softvérovo zostaviteľnom homogénnom dátovom centre“ odpovie na otázku, či vysokovýkonné výpočty a umelá inteligencia môžu fungovať v rámci spoločného dátového centra. Najdôležitejším bodom bude hĺbkový pohľad na to, ako Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, umožní špičkový výkon pre HPC aj AI.

„Prodigy prináša bezprecedentný výkon pre záťaže v oblasti HPC aj AI, a to bez nákladných akcelerátorov. To umožní softvérovo zostaviteľné homogénne prostredie, ktoré poskytne plné využitie serverov bez overprovisioningu,“ povedal Reiner. „Vysoký výkon Prodigy spolu so schopnosťou fungovať nepretržite v režime 24/7 poskytuje bezkonkurenčné úspory celkových nákladov na vlastníctvo (TCO) a upevňuje postupnú konvergenciu medzi HPC a AI.“

Tachyum Prodigy integruje 128 vysokovýkonných na mieru navrhnutých 64-bitových výpočtových jadier s funkcionalitou CPU, GPU a TPU do jedného zariadenia, čo mu umožňuje poskytovať až štvornásobný výkon v porovnaní s najvýkonnejšími x86 procesormi (napr. pre cloudové záťaže), a v porovnaní s najvýkonnejším GPU až trojnásobný výkon pre HPC a šesťnásobný výkon pre AI aplikácie.

Jedinečná architektúra Prodigy prináša špičkový výkon v oblasti záťaží dátových centier aj umelej inteligencie. Servery s procesormi Prodigy sa tak v časoch mimo špičky môžu bez problémov a plynulo prepnúť na AI záťaže. To znamená, že nebude potrebný drahý hardvér špeciálne určený pre účely AI a využiteľnosť servera sa výrazne zvýši. Prodigy poskytuje bezprecedentný výkon a zároveň nižšiu spotrebu elektriny. To sa pozitívne premietne do hospodárnosti dátového centra, keďže sa výrazne znížia kapitálové (CAPEX) aj prevádzkové (OPEX) náklady.

Po období pandémie je ISC 2022 prvá konferencia a veľtrh organizovaný ISC Group, na ktorú budú môcť prísť návštevníci osobne. Poskytuje však aj možnosť online účasti. Podujatie prinesie najnovšie poznatky v oblasti HPC, vrátane kľúčových vývojových trendov v oblasti systémového dizajnu, aplikácií, programovacích modelov, strojového učenia či nových perspektívnych technológií. ISC High Performance je svetovo najstarším a najvýznamnejším európskym fórom pre komunitu HPC, strojového učenia a vysokovýkonnej dátovej analytiky. Ďalšie informácie o konferencii sú dostupné na https://www.isc-hpc.com/.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier so svojím vlajkovým produktom, ktorý nedávno predstavila na trhu. Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, spája funkcie CPU, GPU a TPU do jediného procesora, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako štyri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2030 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 128 AI exaflopov (128 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.