Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum integruje IP od popredných svetových dodávateľov pre odoslanie čipu do výroby v roku 2022

BRATISLAVA, 5. mája, 2022 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila nových IP dodávateľov, ktorí jej poskytli dôležité komponenty potrebné pre uvedenie univerzálneho procesora Prodigy™ na komerčné trhy v roku 2022. Ide o spoločnosti Alphawave a Rambus.

Alphawave je globálnym lídrom v oblasti vysokorýchlostného pripojenia pre svetovú technologickú infraštruktúru. Jeho IP riešenia spĺňajú potreby globálnych zákazníkov prvej úrovne v oblasti dátových centier, výpočtovej techniky, sietí, umelej inteligencie, 5G, autonómnych vozidiel a úložísk. Spoločnosť Tachyum využije AlphaCORE Long-Reach (LR) Multi-Standard-Serdes (MSS) IP, vysokovýkonnú nízkoenergetickú PHY (fyzická vrstva) založenú na DSP (Digital Signal Processing) s rýchlosťou až 112 Gbps. Spoločnosť Alphawave tiež dodáva kompletné podsystémy Ethernet a PCIe IP.

Rambus je popredný poskytovateľ čipov a SIP (Silicon Intellectual Property), ktoré sú určené na vysokorýchlostné prepojenie podporujúce multigigabitové rýchlosti (2.5G, 5G, 8G, 16G, 25G, 32G, 64G), a protokoly ako PCI Express® (PCIe®), CXL™ a CCIX™. Vďaka overeným riešeniam, ktoré sú vysoko konfigurovateľné a flexibilné, spoločnosť Tachyum očakáva, že jej dlhodobé partnerstvo so spoločnosťou Rambus sa rozšíri na PCIe 6.0 a vyššie.

„Hovorí sa, že ste taký úspešný, akými ľuďmi sa obklopujete. Preto, aby sme boli najlepší, musíme sa obklopovať tými najlepšími,“ povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO Tachyum. „Spolupracujeme s partnermi, ako sú Alphawave a Rambus, pre ich priemyselne overené riešenia, hladkú IP integráciu a schopnosti dodržiavať plán a ciele v oveľa kratšom čase. Využitím ich IP ako súčasti nášho riešenia Prodigy budeme schopní dodať prvý univerzálny procesor na svete rýchlejšie na trh, a uspokojiť tak rastúce potreby pre umelú inteligenciu (AI), vysokovýkonné výpočty (HPC) a hyperškálové dátové centrá.“

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio-AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum prináša zmenu na trhy umelej inteligencie (AI), vysokovýkonných výpočtov (HPC) a verejných i súkromných dátových centier s prvým univerzálnym procesorom na svete Prodigy, ktorý poskytuje špičkový výkon pri najnižších nákladoch a spotrebe energie pre špeciálne aj univerzálne výpočty. Nasadenie čipov Prodigy v hyperškálových dátových centrách umožní, aby všetky AI, HPC aj univerzálne aplikácie bežali na jednej hardvérovej infraštruktúre, čo spoločnostiam ušetrí miliardy dolárov ročne. Plne funkčný emulačný systém Prodigy je aktuálne k dispozícii vybraným zákazníkom a partnerom na včasné testovanie a vývoj softvéru. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako tri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2025 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, smeruje k odoslaniu čipu do výroby a vzorkovaniu v roku 2022, pričom softvérové emulácie a emulátor založený na FPGA, na ktorom beží natívny Linux, sú k dispozícii prvým používateľom. Spoločnosť v roku 2022 vybuduje v EÚ s čipmi Prodigy najrýchlejší superpočítač na svete s výkonom 64 exaflopov (64 miliárd miliárd operácií za sekundu). Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.