Tisková zpráva

4-minutové čtení

Tachyum opäť zvyšuje počet zamestancov na podporu rastu firmy

Bratislava, 17. augusta, 2021 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila, že v súvislosti s blížiacim sa uvedením univerzálneho procesora Prodigy na trh a jeho sériovej výroby najíma ďalších inžinierov do svojich kancelárií na Slovensku. Časť prostriedkov získaných v nedávno uzavretom kole financovania série B firma použije aj na rozšírenie tímu na rozvoj obchodu, aby splnila agresívne ciele plánu výroby.

Napriek tomu, že spoločnosti Tachyum sa už podarilo úspešne pritiahnuť talentovaných slovenských inžinierov zo zahraničia a motivovať ich pre návrat na Slovensko, potrebuje ďalších vysoko kvalifikovaných profesionálov. Ide o oblasť pre návrh a overovanie hardvéru centrálnych procesorových jednotiek; oblasť softvérového inžinierstva pre portovanie systémového softvéru, optimalizáciu výkonu, testovanie softvéru a automatizáciu testov; a inžinierov pre pokročilú umelú inteligenciu. Noví inžinieri sa pripoja k tímu, ktorý sa zapíše do histórie vývoja prvého superpočítača schopného prekročiť rýchlosť a kapacitu ľudského mozgu.

V slovenských kanceláriách spoločnosti Tachyum v súčasnosti pracuje viac ľudí ako v jej kanceláriách v Silicon Valley. Medzi tými, ktorí v súčasnosti pracujú v európskom sídle spoločnosti v Bratislave, sú hardvéroví dizajnéri, verifikační inžinieri a vývojári softvéru na systémovej úrovni. Na čele tímu stojí skupina výkonných vizionárov, ktorí majú dokopy stovky rokov skúseností s vývojom pokročilých sieťových a úložných systémov a čipov.

Spoločnosť nedávno otvorila vo svojej európskej centrále v Bratislave kampus pre výskum a vývoj s rozlohou 650 štvorcových metrov moderných kancelárií triedy A s interným dátovým centrom, laboratóriom, infraštruktúrou pre riadenie kvality (QA, Quality Assurance) a miestom pre referenčný dizajn superpočítača. Ďalším rozšírením o takmer 400 metrov štvorcových pribudli potrebné kancelárie, konferenčné miestnosti a nové oddychové priestory.

Kancelárie Tachyum v Bratislave

Kancelárie Tachyum v Bratislave

“Naďalej pracujeme na splnení nášho záväzku prispieť k obratu Slovenska z ‘odlivu mozgov’ na ‘príliv mozgov’. Najímame najbystrejších a najtalentovanejších inžinierov a dizajnérov, ktorí nám pomôžu vybudovať najrýchlejší superpočítač na svete, ktorý sa stane dušou Európy,” povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “Toto je náš tretí veľký nábor zamestnancov na Slovensku. Odráža to, ako veľmi sme za posledných pár rokov narástli. Ako sa blížime k uvedeniu Prodigy na svetové trhy, očakávame, že budeme ešte viac priťahovať talenty, ktoré sa pripoja k nášmu tímu svetovej úrovne.”

Riaditeľ Tachyum, Rado Danilak v slovenskej pobočke Tachyum

Riaditeľ Tachyum, Rado Danilak v slovenskej pobočke Tachyum

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

Interné dátové centrum Tachyum v Bratislave

Interné dátové centrum Tachyum v Bratislave

Tí, ktorí sa chcú stať súčasťou histórie a pripojiť sa k tímu spoločnosti Tachyum, nájdu viac informácií na stránkach https://www.tachyum.com/jobs/.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Tachyum prináša prevratné riešenia v oblasti dátových centier, vysokovýkonných výpočtov (HPC) a umelej inteligencie (AI). Poskytuje prvý univerzálny proces na svete so špičkovým výkonom, najnižšími nákladmi a spotrebou energie vo všetkých troch výpočtových doménach a súčasne umožňuje dátovým centrám prekročiť kapacitu ľudského mozgu. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, smeruje k odoslaniu čipu do výroby, tzv. tape-out, v štvrtom štvrťroku 2021. Softvérové emulácie a emulátor založený na FPGA sú k dispozícii prvým používateľom. Cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako tri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2025 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum je jedným zo zakladateľov združenia I4DI (Inovácie pre digitálnu infraštruktúru), ktoré na Slovensku vybuduje najrýchlejší AI superpočítač na svete postavený na procesore Prodigy. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.