Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum v druhom vydaní newslettra poskytuje ďalšiu úroveň informácií o novinkách vo vývoji Prodigy

Bratislava, 10. augusta 2021 – Spoločnosť Tachyum™ čoskoro vydá svoj druhý štvrťročný newsletter s aktuálnym prehľadom o vývoji univerzálneho procesora Prodigy. Zameria sa na to, akú významnú úlohu bude Prodigy zohrávať na rozvíjajúcom sa trhu s umelou inteligenciou (Artificial Intelligence, AI) s rozsahom ľudského mozgu a ako pokračujúce úspechy vo vývoji viedli k strojnásobeniu trhovej hodnoty spoločnosti.

Štvrťročný newsletter informuje zákazníkov, prvých používateľov, partnerov, analytikov a nadšencov o dôležitých správach v čase, keď sa spoločnosť Tachyum blíži k sériovej výrobe svojho čipu Prodigy. Okrem zaujímavých článkov o nedávno uzavretom financovaní série B a plánoch spoločnosti Tachyum sprístupniť umelú inteligenciu pre všetkých, najnovšie vydanie newslettra prinesie informácie o čerstvých míľnikoch, správach o spoločnosti, podujatiach i špeciálnom úsilí, ktoré bolo potrebné na to, aby sa FPGA prototyp čipu Prodigy dostal komerčným letom zo Spojených štátov na Slovensko.

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

“Jedna z vecí, na ktoré som najviac hrdý, je množstvo noviniek, ktoré sme schopní pravidelne zdieľať so svetom a úžasná pozitívna publicita v médiách, ktorú sme získali,” povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum.  “Pretože sa v našej spoločnosti deje toho toľko a progres s čipom Prodigy rýchlo napreduje, je ľahké zmeškať kľúčové míľniky či firemné udalosti. Vďaka ďalšiemu kanálu na zdieľanie informácií priamo s ľuďmi prostredníctvom Tachyum newslettra dokážeme tieto úspechy lepšie zvýrazniť a čitateľov preniesť do zákulisia, aby videli mnohé potrebné kroky, ktoré v konečnom dôsledku umožnia prvému univerzálnemu procesoru Prodigy zmeniť svet.”

Newsletter prináša obsah, ktorý nemusí byť dostupný z iných zdrojov, a zároveň slúži ako prehľadné úložisko pre všetky záležitosti o spoločnosti Tachyum. Odberatelia majú prístup k najnovším informáciám o stave prvého univerzálneho procesora na svete a jeho dopadoch na široké spektrum priemyselných odvetví.

Záujemci o zaradenie do zoznamu adries pre doručenie druhého vydania newslettra a budúcich štvrťročných aktualizácií sa môžu prihlásiť na odber na stránke https://www.tachyum.com/newslettersk.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Tachyum prináša prevratné riešenia v oblasti dátových centier, vysokovýkonných výpočtov (HPC) a umelej inteligencie (AI). Poskytuje prvý univerzálny proces na svete so špičkovým  výkonom, najnižšími nákladmi a spotrebou energie vo všetkých troch výpočtových doménach a súčasne umožňuje dátovým centrám prekročiť kapacitu ľudského mozgu. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilák, smeruje k odoslaniu čipu do výroby, tzv. tape-out, v štvrtom štvrťroku 2021. Softvérové emulácie a emulátor založený na FPGA sú k dispozícii prvým používateľom. Cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Keďže dátové centrá v súčasnosti spotrebovávajú viac ako tri percentá elektriny planéty, a predpokladá sa, že do roku 2025 to bude 10%, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou je veľmi dôležitý, ak chceme pokračovať v zdvojnásobovaní kapacity dátových centier každé štyri roky. Spoločnosť Tachyum je jedným zo zakladateľov združenia I4DI (Inovácie pre digitálnu infraštruktúru), ktoré na Slovensku vybuduje najrýchlejší AI superpočítač na svete postavený na procesore Prodigy. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com/.