Tisková zpráva

5-minutové čtení

Tachyum posilňuje svoj marketing prijatím dvoch skúsených marketérov

LAS VEGAS, Nevada, 11. mája, 2021 – Spoločnosť Tachyum™ oznámila, že prijala Roba Reinera na pozíciu riaditeľa produktového marketingu a Miriam Madrovú na miesto manažérky marketingovej komunikácie. Dve novovytvorené pozície pomôžu pri pozicioningu značky prvého univerzálneho procesora Prodigy a tvorbe obsahu pred jeho dodaním na svetové trhy neskôr v tomto roku.

Reiner, ktorý bude pracovať v kanceláriách spoločnosti Tachyum v Spojených štátoch, je inovatívny líder so skúsenosťami s definovaním, vývojom a marketingom pokročilých polovodičových a systémových technológií a riešení pre serverové a embedded trhy. Do spoločnosti Tachyum prichádza z firmy Marvell, kde pôsobil ako riaditeľ produktového marketingu a riadenia pre obchodnú jednotku serverového procesora. Predtým zastával manažérske pozície v spoločnostiach Ampere Computing, AppliedMicro, Exar, 3Leaf Systems a PMC-Sierra. “Som nadšený, že som sa stal členom tímu spoločnosti Tachyum,” uviedol Reiner. „Univerzálny procesor Prodigy poskytuje bezkonkurenčný výkon a efektivitu pri znižovaní celkových ročných nákladov (TCO) v širokej škále náročných aplikácií vrátane hyperškálových, AI / ML (Artificial Intelligence / Machine Learning) a HPC (High Performance Computing) záťaží. Ide o dramatický pokrok v oblasti technológií, teším sa, že prispejem k uvedeniu Prodigy na trh a rastu spoločnosti.“

Madrová má 20 rokov manažérskych skúseností v oblasti marketingovej komunikácie, korporátnych záležitostí, public relations, CSR a verejného sektoru. Pred príchodom do spoločnosti Tachyum pôsobila ako marketingová a komunikačná manažérka pre spoločnosti v skupine Medirex Group. Predchádzajúcimi skúsenosťami bolo pôsobenie vo funkcii výkonnej riaditeľky agentúry Neopublic Porter Novelli; senior PR manažérky v AVG Technologies; rôzne pozície na Ministerstve zahraničných vecí Slovenskej republiky a pozícia PR, CSR a CPE (Customer and Partner Experience) Lead v spoločnosti Microsoft. Miriam Madrová zodpovedá za marketingové aktivity spoločnosti Tachyum v celom európskom regióne. “Príležitosť byť súčasťou misie, ktorá prináša skutočnú revolúciu v oblasti technológií, je pre mňa mimoriadna a vážim si ju,“ povedala Madrová. „Teším sa, že onedlho predstavíme spoločnosť Tachyum na strategickej konferencii GLOBSEC v Bratislave, kde ukážeme, ako Prodigy, prvý univerzálny procesor na svete, dramaticky zníži budúcu spotrebu energie, ktorá je spojená s dátovými centrami.“

„Pre prípravu uvedenia čipu Prodigy na trh sme hľadali skutočne kvalitných ľudí, ktorí môžu zabezpečiť, aby sa posolstvá o revolúcii v odvetví, ktorú prinášame, dostali na trh,“ povedal Dr. Radoslav Danilak, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “Máme šťastie, že sme v Robovi a Miriam našli kvalitných ľudí. Cítim, že spolu s naším marketingovým tímom a PR agentúrami máme dobrú pozíciu na vzdelávanie a osvetu zákazníkov na širokom spektre trhov, pokiaľ ide o výhody, ktoré čip Prodigy poskytne pri zlepšovaní výkonu, spotreby energie, využití serverov a priestorových požiadaviek ich hyperškálových výpočtových prostredí.”

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

V hyperškálových dátových centrách čip Prodigy výrazne zlepšuje výpočtový výkon, spotrebu energie, hardvérové (serverové) využitie a priestorové nároky v porovnaní s existujúcimi čipmi, ktoré sa v súčasnosti používajú. Ako prvý univerzálny procesor na svete spúšťa okrem natívneho kódu Prodigy tiež staršie binárne kódy x86, ARM a RISC-V. Prodigy poskytuje špičkový výkon naprieč záťažami dátových centier, AI a HPC, prekonávajúc súčasné najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) ako aj najrýchlejší GPU od spoločnosti NVIDIA na HPC, skúšanie AI a AI interferenciu. Iba 125 HPC Prodigy stojanov dokáže dodať kapacitu 32 tenzor exaflopov (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu).

Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS) spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady), čo spoločnostiam pôsobiacim v hyperškálovom segmente prinesie úspory v miliardách dolárov. Keďže Prodigy je jediný procesor na svete, ktorý dokáže prepínať medzi pracovnými záťažami pre dátové centrá, AI a HPC, nevyužité servery možno použiť ako cloudové prostriedky na AI alebo HPC bez dodatočných kapitálových nákladov, pretože servery už sú amortizované. Prodigy tiež umožní Edge vývojárom pre IoT (Internet vecí) využívať nízku spotrebu/ vysoký výkon spolu s jednoduchým programovacím modelom na poskytovanie maximálne efektívnej vysokovýkonnej umelej inteligencie.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum buduje najrýchlejší superpočítač na svete, ktorý umožní, aby dátové centrá boli výkonnejšie ako ľudský mozog. Jeho univerzálny procesor Prodigy, ktorý bude čoskoro uvedený na trh, prináša špičkový výkon, úsporu energie a nákladov. Cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Prví zákazníci a partneri, tzv. early adopters, môžu už dnes využívať softvérové emulačné systémy čipu Prodigy. Tieto im umožňujú presúvať existujúce aplikácie, ktoré vyžadujú vysoký výkon a nízku spotrebu, aby mohli optimálne bežať na procesoroch Prodigy, ktoré sa začnú masovo dodávať neskôr v tomto roku s plne funkčnými doskami FPGA emulačných systémov. K dispozícii sú aj prostredníctvom predobjednávok. Záujemci o zaregistrovanie do týchto programov alebo prihlásenie sa k odberu štvrťročného newslettra môžu navštíviť stránku https://www.tachyum.com/.