Tisková zpráva

3-minutové čtení

Štvrťročný Tachyum newsletter poskytne informácie pred uvedením produktu na trh

LAS VEGAS, Nevada, 9. februára, 2021 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila, že začne vydávať štvrťročný newsletter, ktorý má zákazníkov, prvých používateľov, partnerov, analytikov a všetkých nadšencov pokrokových technológií informovať o dôležitých novinkách vo firme a udalostiach súvisiacich s prípravou na masovú výrobu prvého univerzálneho procesora Prodigy ku koncu tohto roka.

Tachyum newsletter zhrnie kľúčové udalosti vo firme a poskytne informácie, ktoré nemusia byť dostupné z iných zdrojov. Zainteresované strany tak budú mať nielen prehľadné úložisko pre všetky záležitosti spoločnosti Tachyum, ale budú mať tiež prístup k najnovším informáciám o stave prvého univerzálneho procesora na svete a jeho dopadoch na široké spektrum priemyselných odvetví.

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme. Bez Prodigy musia hyperškálové dátové centrá používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

“Spustením interného newslettra chceme čitateľom umožniť získavať správy priamo zo zdroja presne tak, ako sa dejú. Mienime poskytovať aktuálne informácie, ktoré firmám pomôžu pri prechode z tradičných dátových centier na univerzálne výpočtové centrá,” povedal Dr. Radoslav Danilak, zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum. “Sme blízko spustenia masovej výroby čipu Prodigy v tomto roku a priama komunikácia so zainteresovanými stranami, ktorá poskytne náležité detaily a zodpovie všetky otázky, je

ideálnym prostriedkom na dosiahnutie vysokej úrovne povedomia o našom napredovaní.“

Prvý Tachyum newsletter bude distribuovaný začiatkom apríla 2021. Záujemci o zaradenie do zoznamu adries pre doručenie úvodného vydania a budúcich štvrťročných aktualizácií sa môžu prihlásiť na odber na stránke https://www.tachyum.com/newslettersk.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o možnosť dosiahnuť superpočítače výkonnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilak, začne s masovou výrobou svojho vlajkového produktu Prodigy v roku 2021, so softvérovými emuláciami a emulátorom založeným na FPGA, ktoré sú k dispozícii prvým používateľom. Cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny, a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier. Spoločnosť Tachyum je jedným zo zakladateľov združenia I4DI (Inovácie pre digitálnu infraštruktúru), ktoré na Slovensku vybuduje najrýchlejší AI superpočítač na svete postavený na procesore Prodigy. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com