Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum sa zaradilo medzi 10 najinovatívnejších spoločností, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2021

LAS VEGAS, 25. januára, 2021 – Spoločnosť Tachyum™ bola ocenená ako jedna z desiatich najinovatívnejších spoločností, ktoré sa oplatí sledovať v roku 2021 podľa magazínu Business Sight. Vo zverejnenom video interview zakladateľ a CEO spoločnosti Tachyum Dr. Radoslav Danilak hovorí o ceste spoločnosti, obchodnom prístupe a výzvach, ktoré prekonala od založenia až po súčasnosť.

Business Sight je platforma, ktorá premosťuje firmy s ich zákazníkmi. Predstavuje pridanú hodnotu pre riadiace pozície ako CFO, CEO, CTO, VP, AVP, CMO, CIO a ďalšie riadiace tímy, ktoré fungujú v korporátnom svete. Cieľom Business Sight je umožniť svojmu publiku byť v obraze o najnovších aktualitách v odvetviach ako automobilový priemysel, cloud computing, IT, mediá a zábavný priemysel, zdravotníctvo, poradenstvo, bankovníctvo a financie, e-commerce, vzdelávanie, logistika a výroba.

Spoločnosť Tachyum bola ocenená za svoju prácu pri vývoji prvého univerzálneho procesora na svete s kódovým označením Prodigy, ktorý poskytuje špičkový výkon v oblasti dátových centier, umelej inteligencie a vysokovýkonných výpočtov v jednom čipe.

Video ”Entrepreneur Talk” predstavuje Dr. Danilaka, ktorý hovorí o čipe Prodigy a jeho schopnostiach znížiť celkové ročné náklady (TCO, Total annual Cost of Operation: kapitálové + prevádzkové náklady) až štvornásobne, spojiť zaťaženie cloudových dátových centier so záťažami umelej inteligencie a vysokovýkonných výpočtov a vybudovať prvú umelú inteligenciu s rýchlosťou ľudského mozgu v horizonte dvoch až troch rokov.

Tachyum Prodigy môže pomocou štandardných programovacích modelov spúšťať aplikácie HPC, konvolučnú AI, vysvetliteľnú AI, všeobecnú AI, bio AI a neurónové siete, plus bežné zaťaženie dátových centier na jedinej homogénnej procesorovej platforme.

Bez Prodigy musia dátové centrá typu hyperscale používať pre rôzne záťaže heterogénnu hardvérovú štruktúru pozostávajúcu z procesorov CPU, GPU a TPU, čo je neefektívne, nákladné a zložité z hľadiska dodávok a údržby. Používanie špecifického hardvéru pre každý typ záťaže (napr. dátové centrum, AI, HPC) vedie k nedostatočnému využitiu hardvérových prostriedkov, náročnejšiemu programovaniu, integrácii a údržbe softvéru, ako aj k väčším problémom s údržbou hardvéru. Schopnosť Prodigy plynulo prepínať medzi rôznymi pracovnými záťažami dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

“Som vďačný spoločnosti Business Sight Media za príležitosť hovoriť o potrebe technologických riešení, ktoré v konečnom dôsledku pomôžu zachovať našu planétu, ako aj za príležitosť opísať, ako Prodigy dosahuje tento cieľ,“ uviedol Dr. Danilak. „Uznanie medzi najinovatívnejšími spoločnosťami, ktoré sa oplatí sledovať, je dôkazom úspechu, ktorý sme dosiahli od založenia spoločnosti Tachyum až po sériovú výrobu čipu Prodigy, ku ktorej dôjde neskôr v tomto roku.“

Rozhovor s Dr. Danilakom si môžete pozrieť naživo na Business Sight webovej stránke a ich sociálnych sieťach Facebook, LinkedIn a X. Spoločnosť Tachyum bude uvedená aj vo vydaní magazínu Business Sight na jeho webe.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o možnosť dosiahnuť superpočítače výkonnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC. Spoločnosť Tachyum, ktorú založil ako spoluzakladateľ Dr. Radoslav Danilak, začne s masovou výrobou svojho vlajkového produktu Prodigy v roku 2021, so softvérovými emuláciami a emulátorom založeným na FPGA, ktoré sú k dispozícii prvým používateľom. Cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent. Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny, a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier. Spoločnosť Tachyum je jedným zo zakladateľov združenia I4DI (Inovácie pre digitálnu infraštruktúru), ktoré na Slovensku vybuduje najrýchlejší AI superpočítač na svete postavený na procesore Prodigy. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA a na Slovensku. Pre viac informácií navštívte https://www.tachyum.com