Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum demonštruje Prodigy UEFI, k dispozícii bude partnerom pred uvedením produktu na trh v roku 2021

SANTA CLARA, Calif., 1. decembra, 2020 – Spoločnosť Tachyum™ dnes oznámila, že dodá OEM (Original Equipment Manufacturer) a ODM (Original Design Manufacturer) partnerom náhradný firmvér za BIOS (basic input/ output system) postavený na špecifikácii UEFI (Unified Extensible Firmware Interface) vrátane zdrojového kódu pre čipy so svojím univerzálnym procesorom Prodigy ešte pred spustením sériovej výroby hardvéru v roku 2021.

Výrobcovia serverov, integrátori a partneri budú mať príležitosť získať prístup k celej softvérovej platforme, operačnému systému a emulácii hardvéru čipov. Tento prístup zabezpečí vývojárom a výrobcom, aby ich systémové aplikácie a používateľský softvér bežali bez problémov od prvého dňa uvedenia Prodigy na trh bez nutnosti získavať ďalší softvér od externých dodávateľov.

V porovnaní so spoločnosťami založenými na architektúre ARM, spoločnosť Tachyum vyvinula Prodigy platformu – od ISA cez kompilátory až po portovaný softvér – aby skrátila integračný čas a zaistila kompatibilitu architektúr založených na Prodigy. Spoločnosť Tachyum k dnešnému dňu úspešne dokončila nielen UEFI, ale aj Linuxové jadro, vývojové nástroje, kompilátory vrátane AI, nástroje na ladenie programov, binárne emulátory x86/ARM/RISC-V a portované aplikácie.

“Toto odvetvie bolo plné vyhlásení, sľubov a prognóz riešení, ktoré prídu oveľa neskôr, ako sa predpokladalo alebo nedorazia vôbec,” hovorí Dr. Radoslav Danilak, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Tachyum. “Tachyum sa líši v tom, že sme boli schopní dosahovať jeden míľnik za druhým, pre pokročilú technológiu, o ktorej mohli ostatní len snívať. Dosiahnutím demonštrácie nášho UEFI a jeho sprístupnením pre vývojárov držíme záväzok zásadne zmeniť dátové centrum a rozvíjať schopnosti organizácií, ktoré vyžadujú špičkový výkon pre ich CPU, AI/ML a HPC záťaže.”

Vlajkový produkt spoločnosti Tachyum čip Prodigy vyniká v aplikáciách, ako sú edge computing, IoT, aplikácie HPC, konvolučná AI, vysvetliteľná AI, všeobecná AI, bio AI a neurónové siete. Napríklad preklad medzi angličtinou a čínštinou vyžaduje neurónovú sieť s kapacitou viac ako 11 terabajtov a je náročnou úlohou pre v súčasnosti dostupné “superpočítačové” GPU procesory s kapacitou 20 GB. Naproti tomu Prodigy od spoločnosti Tachyum zmestí 8 TB na čip, čo je 32 TB na uzol v koherentnej pamäti DRAM.

Procesor Tachyum Prodigy prekonáva súčasné najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri zaťažení úrovne dátových centier a tiež prekonáva najrýchlejší GPU od spoločnosti NVIDIA na HPC, skúšanie AI a AI interferenciu. Iba 125 HPC Prodigy rackov dokáže dodať kapacitu 32 tenzor exaflopov (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu).Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS) spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier. Reálne úspory sa pohybujú až v miliardách dolárov ročne.

Demonštračné videá, ktoré predvádzajú najnovší vývoj produktu Prodigy, si môžete pozrieť na https://www.tachyum.com/resources.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o umožňovanie dosiahnuť superpočítače výkonnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC.

Spoločnosť Tachyum založil ako spoluzakladateľ ostrieľaný architekt a podnikateľ v Silicon Valley Radoslav Danilák. Jej prvý a jediný univerzálny procesor na svete Prodigy sa začne masovo vyrábať v roku 2021, pričom cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent.

Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA v Santa Clara v Kalifornii a v EÚ v Bratislave.