Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum pokračuje v príjmaní nových zamestnancov na Slovensku a v USA

SANTA CLARA, Kalifornia, 10. november, 2020 – Spoločnosť Tachyum™ so sídlom v Silicon Valley a na Slovensku dnes oznámila opätovné príjmanie noých zamestnancov. Po krátkom pozastavení kvôli pandémii COVID-19, boli dnes zverejnené nové pracovné miesta pre tím odborníkov spoločnosti. Misiou spoločnosti Tachyum je obsadiť trh procesorov, trh HPC a AI s vlajkovou loďou, produktom Prodigy.

Tachyum sa snaží obsadiť rôzne odborné pozície na Slovensku, ako aj v Spojených štátoch. Na Slovensku spoločnosť Tachyum hľadá inžinierov na hardvér a verifikáciu, build/release, Linux kernel for kernel internals, FreeBSD kernel špecialista, Linux kernel inžiniera pre siete, QA inžiniera a SW inžiniera pre GCC a LLVM toolchain, Java JIT inžinierov. Spoločnosť tiež hľadá systémového inžiniera so špecializáciou na budovanie prototypov dátových centier, marketing a rozvoj podnikania v EÚ.

V USA sa Tachyum snaží pridať inžinierov na dizajn hardvéru a verifikáciu, inžinierov na fyzický dizajn a pozície produktového marketingu.

“Na jar sme pozastavili prijímanie zamestnancov pre situáciu s pandémiou COVID-19. Kríza náhle zasiahla svet a spôsobila vysokú úroveň neistoty. Teraz je jasné, že svet sa musí hýbať ďalej a všetci musíme čeliť tejto výzve najlepšie ako vieme. Táto odolnosť sa vzťahuje aj na Tachyum a preto naberáme na rýchlosti, aby sme sa posunuli vpred s našim vývojom a aby sme v budúcom roku dostali náš univerzálny procesor Prodigy do sériovej výroby.” hovorí generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum Dr. Radoslav Danilák.

Tachyum hľadá vysoko talentovaných prispievateľov, ktorých pridá do tímu Tachyum. Záujemcovia sa môžu pozrieť na aktuálne dostupné pracovné príležitosti na slovenskej a US webovej stránke Tachyum. Záujemcovia si môžu prečítať celý popis práce a tiež predložiť svoje životopisy.

Prodigy vyniká v technológiách, ako sú edge computing, IoT, HPC, konvolučná AI, vysvetliteľná AI, všeobecná AI, bio AI a neurónové siete. Preklad medzi angličtinou a čínštinou vyžaduje neurónovú sieť s kapacitou viac ako 11 terabajtov a je náročnou úlohou na dostupných „superpočítačových“ GPU procesorov s kapacitou 20 GB každého z nich. Naproti tomu Tachyum Prodigy má prístup na 8 TB pre každý čip, čo je 32 TB na uzol v koherentnej pamäti DRAM na matičnej doske so štyrmi Prodigy čipmi.

Procesor Tachyum Prodigy prekonáva najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri zaťažení úrovne dátových centier a tiež prekonáva najrýchlejší GPU (A100) od spoločnosti NVIDIA na skúšobných a inferenčných neurónových sieťach pre umelú inteligenciu. Vďaka vysokej výpočtovej hustote a šírke pásma I/O dokážu siete procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 HPC stojanov, dodávať kapacitu 32 tensor exaflopov (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu). Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS) v porovnaní s konkurenčnými CPU, spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie, sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady). Reálne úspory sa pohybujú až k miliardách dolárov ročne.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o umožňovanie dosiahnuť superpočítače výkonnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC.

Spoločnosť Tachyum založil ako spoluzakladateľ ostrieľaný architekt a podnikateľ v Silicon Valley Radoslav Danilák. Jej prvý a jediný univerzálny procesor na svete Prodigy sa začne masovo vyrábať v roku 2021, pričom cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent.

Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA v Santa Clara v Kalifornii a v EÚ v Bratislave.