Tisková zpráva

5-minutové čtení

Expert na obranu a tajné služby Melvin Cordova nastúpil do Tachyum Government Corp.

SANTA CLARA, Kalifornia, 5.10. 2020 - Tachyum™ Inc. dnes oznámila, že Melvin Cordova, skúsený a osvedčený výkonný riaditeľ v obrannom priemysle a v technológiách pre tajné služby stal členom novo vytvorenej spoločnosti Tachyum Government Corp. Cordova disponuje príslušnými najvyššími aktívnymi bezpečnostnými previerkami a je oficiálny kontakt pre federálnych zákazníkov, ktorí chcú využiť Univerzálny procesor Tachyum Prodigy pre náročné zaťaženie v oblasti HPC, umelej inteligencie a strojového učenia.

S viac ako 30 ročnými skúsenosťami vo vedení vojenskej a spravodajskej inovácie, riadenia kritických programov a budovania konsenzu v obrannom a spravodajskom priemysle, sa Cordova špecializuje na poskytovanie operačných poradenských služieb technologickým spoločnostiam, ktoré obchodujú s Ministerstvom Obrany a organizáciami spravodajskej komunity. Zameriava sa na identifikáciu vznikajúcich hrozieb, rýchlosť a zložitosť technologických inovácií pre prostredia s vysokou hrozbou, s cieľom čeliť týmto hrozbám.

Cordova slúžil 22 rokov v aktívnej službe v námorníctve Spojených štátov v oblasti elektrickej energie, elektroniky a vnútornej komunikácie. Jeho ďalšie profesionálne skúsenosti zahŕňajú osem ročnú službu ako GG-15 v Obrannej spravodajskej agentúre (DIA) v úlohách, ktoré zahŕňajú Sekretariát poradného výboru pre inovácie, Úrad zástupcu riaditeľa, Senior Program Manager pre technologické akčné skupiny, Kancelária hlavného vedúceho zamestnancov, DIA, riešil najťažšie problémy IT, analýzy, MASINT a HUMINT. Cordova viedol DoD investície do portfóliových spoločností In-Q-Tel’s (CIA’s Venture Capital arm), riadil účasť Obrannej spravodajskej agentúry (DIA) na vojenských cvičeniach a viedol prechod niekoľkých dôležitých technológií na plne kvalifikované prevádzkové využitie. Toto úsilie mu vynieslo uznanie od riaditeľa Národnej spravodajskej služby (DNI) za jeho spoluprácu a vedenie. Cordova slúžil 3 a pol roka tiež v kancelárií riadenia obrany HUMINT, Technology Tradecraft Office, ako senior programový manažér, zástupca riaditeľa a úradujúci riaditeľ. Pôsobil aj ako riaditeľ zmluvného úradu Obrannej spravodajskej agentúry v irackom Bagdade, ktorý dohliadal na všetky zmluvy Irackej Prieskumnej Skupiny.

Tachyum zaznamenalo dramatický nárast záujmu vládnych agentúr, najmä vládnych subjektov USA a NATO o prevratný produkt spoločnosti Tachyum. Ultranízka spotreba energie a ultravysoký výkon Prodigy výrazne zlepšuje obranné systémy novej generácie, ako sú bezpilotné lietadlá, podvodné systémy, kybernetická bezpečnosť, komunikácia, analýza a iné.

Generálporučík vo výslužbe Richard Zahner, špecialista na elektronické spravodajstvo, viedol spravodajstvo Národnej bezpečnostnej agentúry USA (NSA) a svoju kariéru ukončil ako zástupca vedúceho armády pre spravodajské služby, povedal: „Jedinečné atribúty Prodigy vytvárajú predpoklad na vytvorenie výpočtovej architektúry, ktorá je úplne v súlade s operačnými a strategickými požiadavkami našej národnej stratégie. Nový mikročip by mohol pomôcť obnoviť technologický náskok USA. Tento pokrok znovu vytvára podmienky v náš prospech.“

Zapojenie Cordova v Tachyum výrazne pomáha spoločnosti splniť požiadavky na kvalifikovaných vedúcich pracovníkov s aktívnou najvyššou bezpečnostnou previerkou, ktorí majú skúsenosti s riadením vojenských a spravodajských programov a organizácií. Tachyum v súčasnosti vykonáva testovanie pre národné laboratória. Okrem toho, viacero vládnych subjektov vyjadrilo záujem o kúpu referenčných systémov v budúcom roku, s cieľom vyhodnotiť a kvalifikovať Prodigy pre vládnych zákazníkov. Pán Cordova bude primárny kontakt pre federálnych zákazníkov, vrátane programov s najvyšším stupňom utajenia.

Náročné aplikácie AI/ML v súčasnosti bežia na špeciálnych jednoúčelových čipoch ako GPU a TPU. Kým konvenčné pracovné zaťaženie CPU procesora vedie k vysokým nákladom a neefektívnosti z dôvody duálnej infraštruktúry, procesor Tachyum Prodigy podporuje obe na jednej homogénnej platforme procesora, ktorý má jednoduchý programovací model. Schopnosť procesora Prodigy jednoducho prepínať medzi pracovným zaťažením (i.e. CPU, AI training a inference a HPC) dramaticky mení konkurenčné prostredie a ekonomiku dátových centier.

Procesor Tachyum Prodigy prekonáva najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri zaťažení úrovne dátových centier a tiež prekonáva najrýchlejší GPU od spoločnosti NVIDIA na skúšobných a inferenčných neurónových sieťach pre umelú inteligenciu. Vďaka vysokej výpočtovej hustote a šírke pásma I/O dokážu siete procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 HPC stojanov, dodávať kapacitu 32 tensor exaflopov (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu). Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS), spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie, sa premietajú do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady). Reálne úspory sa pohybujú až k miliardám dolárov ročne.

“Vládne agentúry predstavujú pre Prodigy neuveriteľnú príležitosť na trhu, pretože v tomto priestore je čoraz väčšia potreba po AI superpočítačoch, aby udržali krok s pokrokom realizovaným vo svete.” Povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum. “Mel nám ponúka roky skúseností a nesporné odborné znalosti pri riešení často komplikovaných zákaziek v oblasti obrany. Jeho zapojenie ako primárneho kontaktu a ako člena poradného výboru novo vytvorenej spoločnosti Tachyum Government Corp. zabezpečuje, že vládni zákazníci nebudú musieť čakať na príležitosť využiť Prodigy ako súčasť svojich počítačových projektov keď bude k dispozícií v budúcom roku.“

Referenčný dizajn superpočítača Tachyum bude k dispozícii v druhej polovici roka 2021, so systémovými partnermi, ktorí majú svoje návrhy k dispozícii o 3 až 6 mesiacov neskôr. Predaj vzoriek sa očakáva na konci Q2 v roku 2021, pričom masová produkcia sa uskutoční po konečnom metal stepping v roku 2021. Viac informácií o Tachyum Government nájdete na stránke https://www.tachyum.us

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum/

O spoločnosti Tachyum

Spoločnosť Tachyum je poprednou spoločnosťou poskytujúcou transformačné polovodičové riešenia, ktoré umožňujú dosahovať najvyššiu rýchlosť, energetickú účinnosť a najnižšie náklady v odvetví. Jedinečný prístup spoločnosti Tachyum ovplyvňuje trhy a odvetvia po celom svete, či ide o umožňovanie dosiahnuť superpočítače výkonnejšie ako ľudský mozog alebo premenu bežných dátových centier na nízkonákladové centrá výnimočnosti pre umelú inteligenciu a HPC.

Spoločnosť Tachyum založil ako spoluzakladateľ ostrieľaný architekt a podnikateľ v Silicon Valley Radoslav Danilák. Jej prvý a jediný univerzálny procesor na svete Prodigy sa začne masovo vyrábať v roku 2021, pričom cieli na trh s obratom viac než 50 miliárd dolárov, ktorý každoročne rastie o viac než 20 percent.

Keďže dátové centrá tvoria 3 percentá celosvetovej spotreby elektriny a toto číslo sa každých 5 rokov zdvojnásobuje, procesor Prodigy s ultranízkou spotrebou od spoločnosti Tachyum je veľmi dôležitý pre pokračujúci rast dátových centier. Spoločnosť Tachyum má pracoviská v USA v Santa Clara v Kalifornii a v EÚ v Bratislave.