Tisková zpráva

3-minutové čtení

Stephen Dilbeck nastúpil do spoločnosti Tachyum ako riaditeľ pre systém na čipe

SANTA CLARA, Kalifornia, 3. marca 2020 – Startupová spoločnosť v oblasti polovodičových čipov Tachyum Inc. dnes oznámila, že Stephen Dilbeck nastúpil do funkcie riaditeľa pre systém na čipe, v rámci ktorej zaistí dokončenie fyzického dizajnu a finalizácie čipu Prodigy. Stephen Dilbeck začal so spoločnosťou spolupracovať v roku 2019 ako zmluvný dodávateľ a v januári sa stal zamestnancom na plný úväzok.

V tejto funkcii bude Dilbeck zodpovedný za fyzický dizajn s použitím zákazníckych vlastnených nástrojov (Customer Owned Tooling) a systém na čipe na spracovanie dát spoločnosti tým, že bude pracovať s inžiniermi na dosiahnutí cieľov z hľadiska rýchlosti obvodov, oblasti, výkonu a účinnosti univerzálneho procesorového čipu Prodigy. Čip Prodigy je najmenší a najrýchlejší univerzálny 64-jadrový procesor, aký bol doteraz vyvinutý, pričom vyžaduje 10-krát menej elektrickej energie a náklady znižuje až 3- násobne. Dilbeck bude zohrávať kľúčovú úlohu v procese nahrádzania väčšiny existujúcich čipov v dátových centrách v segmente „hyperscale“ čipom Prodigy, s ktorým sa dosiahnu výrazné zlepšenia v oblasti výkonu, spotreby energie, využitia servera a požiadaviek na priestor.

„Už doterajšia spolupráca so spoločnosťou Tachyum ma utvrdila v tom, že nielen vyvíja revolučný produkt, ale uplatňuje aj revolučný prístup k trhu polovodičov ako celku,“ povedal Dilbeck. „Teším sa na spoluprácu s inžiniermi spoločnosti Tachyum, v rámci ktorej zabezpečím ich neustále zameranie sa na dané úlohy a schopnosť dosiahnuť ciele týkajúce sa poskytovania bezprecedentného výkonu, energetickej účinnosti a úspor nákladov v odvetví.“

Dilbeck sa vracia do spoločnosti Dr. Daniláka po piatich rokoch pôsobenia v spoločnosti Wave Inc. vo funkcii riaditeľa pre dizajn systému na čipe, v rámci ktorej riadil a určoval pracovné postupy a metodiky potrebné na zvýšenie produktivity, zníženie rizika a plnenie agresívnych plánov vývoja ich produktu s ultravysokou frekvenciou. Jednotka spracovania dátových tokov umelej inteligencie od spoločnosti Wave, ktorej architektúru navrhol Dr. Radoslav Danilák ako zmluvný dodávateľ, dosiahla v 16 nm procese rýchlosť 10 GHz. Pred pôsobením v spoločnosti Wave pracoval Dilbeck ako hlavný inžinier/riaditeľ pre fyzický dizajn a nástroje pre dizajn obvodov v spoločnosti Skyera Inc. Jeho predchádzajúce skúsenosti zahŕňajú vedúce pozície v oblasti dizajnu v spoločnostiach Sigma Designs, SandForce, RMI Corporation a PMC-Sierra/SwitchOn. Dilbeck získal svoje inžinierske vzdelanie na Kalifornskej univerzite v Berkeley v odbore elektrotechnika a počítačová veda.

„So Stevom som v minulosti pracoval v spoločnostiach Skyera a SandForce, ktoré som založil, a som rád, že sa ku mne opäť vrátil do spoločnosti Tachyum na plný úväzok,“ povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum. „Stephen má brilantnú myseľ a inovatívny prístup k riešeniu problémov, ktorý niekedy ostatným konvenčným hráčom prekáža. Viedol finalizáciu flash procesorového čipu v spoločnosti SandForce. Vďaka svojim hlbokým znalostiam a úspechu v práci s polovodičmi bude cenným prínosom pre náš tím. Teším sa na jeho podporu pri našom napredovaní v uvádzaní čipu Prodigy na trh.“

Čip Prodigy od spoločnosti Tachyum do roku 2021 priamo umožní vytvorenie 32- tenzorového exaflopového superpočítača a takisto zariadení s väčšou kapacitou a výkonnejších ako ľudský mozog, čím prekoná všetky očakávania technologického sektora. Procesor Prodigy až 4-násobne znižuje celkové ročné náklady na dátové centrá prostredníctvom inovatívnej hardvérovej architektúry a inteligentného kompilátora, vďaka ktorému sa viaceré časti hardvéru štandardných procesorov výrazne zjednodušili. Menej tranzistorov a menej kratších vodičov na čipe sa premietlo do oveľa vyššej rýchlosti a lepšej energetickej účinnosti procesora Prodigy.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum

O spoločnosti Tachyum

Názov spoločnosti sa skladá z gréckej predpony tachy, ktorá znamená rýchlosť, a prípony -um, ktorá naznačuje, že ide o prvok (napr. lítium). Tachyum teda znamená prvok rýchlosti. Spoločnosť Tachyum sa na scéne objavila v roku 2017 s cieľom vytvoriť revolučné inteligentné produkty na spracúvanie informácií. Zakladatelia spoločnosti majú bohaté skúsenosti s riešením problémov týkajúcich sa fyzikálnych vlastností polovodičov a s dodávaním prelomových produktov na globálny trh. Ich hlavným investorom je platforma IPM Group – platforma na poskytovanie rizikového kapitálu, ktorá pôsobí v strednej a východnej Európe.