Tisková zpráva

3-minutové čtení

Tachyum sa stal členom výboru JEDEC, ktorý pracuje na štandardoch pre polovodičové pamäte

SANTA CLARA, Kalifornia, 25 februára, 2020 – Spoločnosť Tachyum Inc., ktorá pôsobí v oblasti polovodičových čipov, dnes oznámila, že sa stala členom dvoch výborov združenia JEDEC na vývoj štandardov pre polovodičové pamäte a moduly DRAM, ktoré formujú odvetvie výroby polovodičových pamätí na rýchlo sa rozvíjajúcom globálnom trhu.

Spoločnosť Tachyum je jednou z takmer 300 členských spoločností združenia JEDEC, ktoré je globálnym lídrom v príprave otvorených štandardov pre odvetvie mikroelektroniky. Spoločnosť sa pripojila k výboru JC-42 pre polovodičové pamäte, ktorý zahŕňa všetky obvody integrované do pamätí a programovateľné logické zariadenia, a k výboru JC-45 pre moduly DRAM, ktorý rieši architektonické, elektrické, testovacie a SPD otázky týkajúce sa dizajnu a výroby pamätí na komerčné účely.

Výbory JEDEC vyvíjajú otvorené štandardy, ktoré umožňujú inovácie tým, že pomáhajú „štandardizovať“ komponenty a premeniť ich na komoditu, čím znižujú ceny, ale napriek tomu zachovávajú kvalitu a spoľahlivosť, a pomáhajú budovať základ pre úspešný trh. Prístup založený na štandardoch vedie celkovo k väčším trhom, než je zavádzanie proprietárnych produktov, a umožňuje spoločnostiam sústrediť sa na inovácie. Prínosy spoločnosti Tachyum ako člena združenia JEDEC pomáhajú formovať štandardy pre pamäťové moduly, ktoré spoločnosť začleňuje do svojich systémov založených na univerzálnom procesore Prodigy.

„Aj keď môže existovať veľa spôsobov, ako pristupovať k akémukoľvek konkrétnemu problému a riešiť ho, pre riešiteľov problému, ako aj pre tých, ktorí majú z riešenia prospech, je často oveľa výhodnejšie, ak sa riešenie prijme formou konsenzu, povedal Dr. Radoslav Danilák, zakladateľ a výkonný riaditeľ spoločnosti Tachyum. „Spolupráca vo výbore s ostatnými členmi JEDEC pri nastavovaní štandardov pre polovodičové pamäte nám umožňuje individuálne sa sústrediť na prínosy, ktoré môžeme poskytnúť zákazníkom, pokiaľ ide o náklady a jednoduchosť prevádzky, pričom nemusíme neustále prekonávať rovnaké problémy. Tešíme sa na naše pôsobenie vo výboroch JC-42 a JC-45 a na uplatňovanie práce, na ktorej sa spoločne zhodneme pri vývoji procesora Prodigy.“

Sériová výroba 64-jadrového procesora Prodigy, ktorý je vlajkovým produktom spoločnosti, je naplánovaná na rok 2021. Tento procesor prekonáva najrýchlejšie procesory Xeon pri 10-krát nižšej spotrebe (na jadro) pri bežných aplikáciách dátových centier a tiež prekonáva najrýchlejší GPU od spoločnosti NVIDIA na trénovaní a inferencie v neurónových sieťach pre umelú inteligenciu. Vďaka vysokej výpočtovej koncentrácie a vysoko kapacitnému I/O dokážu siete procesorov procesorov Prodigy, ktoré obsahujú iba 125 HPC stojanov, dodávať výkon rádovo v exaflopoch (miliarda miliárd operácií s pohyblivou rádovou čiarkou za sekundu) s dvojnásobnou presnosťou. Trojnásobne nižšie náklady na procesor Prodigy (na MIPS) v porovnaní s konkurenčnými CPU, spolu s jeho 10-násobnou úsporou energie, sa premieta do štvornásobného zníženia celkových ročných nákladov (TCO) dátových centier (TCO: kapitálové + prevádzkové náklady). U zákazníkov v segmente „hyperscale“, ako sú Google, Facebook a Amazon, sú reálne úspory rádovo v miliardách dolárov ročne.

Keďže Prodigy sa dokáže hladko a dynamicky prepínať zo záťaží dátových centier na záťaže pre umelú inteligenciu alebo HPC, nevyužité servery sa môžu podľa potreby využívať ako ad hoc AI alebo HPC siete – a to bez investičných nákladov, pretože samotné servery sú už zakúpené. Každé dátové centrum vybavené procesorom Prodigy sa podľa definície stáva nízkonákladovým centrom výnimočnosti pre umelú inteligenciu a nízkonákladovým HPC systémom.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum

O spoločnosti Tachyum

Názov spoločnosti sa skladá z gréckej predpony tachy, ktorá znamená rýchlosť, a prípony -um, ktorá naznačuje, že ide o prvok (napr. lítium). Tachyum teda znamená prvok rýchlosti. Spoločnosť Tachyum sa na scéne objavila v roku 2017 s cieľom vytvoriť revolučné inteligentné produkty na spracúvanie informácií. Zakladatelia spoločnosti majú bohaté skúsenosti s riešením problémov týkajúcich sa fyzikálnych vlastností polovodičov a s dodávaním prelomových produktov na globálny trh. Ich hlavným investorom je platforma IPM Group – platforma na poskytovanie rizikového kapitálu, ktorá pôsobí v strednej a východnej Európe.