Tisková zpráva

2-minutové čtení

Generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum diskutuje architektúru vysokovýkonných technológií umelej inteligencie a strojového samo-učenia na konferencii v Santa Clare

SAN JOSE, Kalifornia, 4. júna 2018 - Dr. Radoslav “Rado” Danilák, spoluzakladateľ a generálny riaditeľ spoločnosti Tachyum Inc., v Silicon Valley, po prvýkrát verejne opísal architektúru vysoko-výkonnej symbolickej a všeobecnej AI, aj dizajn konvolučných neurónových sietí. Dr. Danilák prezentoval svoju prácu na konferencii Machine Learning & AI Developers v Santa Clara Convention Center v Santa Clare, v Kalifornii 6. júna o 14.30 hod.

Dr. Rado Danilák má viac ako 25 rokov skúseností v elektronickom priemysle a viac ako 100 patentov pre najmodernejšie chipove a spracovatelské systémy. Jeho prezentácia “Nanometrické polovodiče pre všeobecnú a symbolickú umelú inteligenciu” vysvetluje prečo je presvedčený, že dizajn so super-rýchlymi tranzistormi ktoré použivajú pomalšie mikro-drôty v nanometrových fabrikovaných uzloch je schopný prelomiť single-vláknový výkonný limit procesorov, ktorý obmedzuje priemysel už viacej ako desať rokov.

“Výpočtovo efektívne prístupy ktoré potrebujú dramaticky zvýšennú chipovu výkonnost, ako napríklad symbolické a všeobecné AI, budú vyžadovat veľmi odlišné čipy ako dnešné chipy z Intelu, GPU z nVidia, alebo TPU z Google,” povedal Dr. Danilák. “Procesory, ktoré budeme používat v priebehu nasledujúcich 15 rokov, budú do roku 2035 na 3-biliónovom trhu pre vyspelé informačné systémy založenom na AI aplikáciach, a preto budú musiet byt dramaticky lepšie než tie dnešné. Spoločnosť Tachyum vyvinula architektúru čipov, ktoré prekonajú dnes vnímané obmedzenia fyziky polovodičových zariadení o ktorých sa doteraz predpokladalo, že sú takmer neriešiteľné. Tým vyrieši najtažšie komplexné problémy v dátových centrách a zároveň budú tieto chipy demonštrovat najlepšie výkony pre AI systémy.”

Konferencia pre Machine Learning & Artificial Intelligence Design je špeciálne vhodná pre dizajnerov, inžinierov a manažérov, ktorí vyvíjajú technológie a aplikácie v oblasti strojového samo-učenia a umelej inteligencie. Konferencia ponúka jedinečnú priležitost na porovnanie trhových poznatkov, technologických predpovedí a praktických vyhodnotení návrhov v systémoch ktoré využívajú AI. Konferencia má tiež praktické exhibicie ktoré ukazujú najnovšie AI implementácie kde dizajnery prezentujú demonštrácie svojich technologií.

O spoločnosti Tachyum

Tachyum, Inc., má meno odvodené z gréckeho “tachy”, čo znamená rýchlosť, v kombinácii so suffixom “-um”, ktoré označuje element. V roku 2017 sa firma Tachyum objavila s revolučným dizajnom svojho Prodigy chip, ktorý dramaticky zmení dnešný stav na trhu chipov na spracovanie informácií. Zakladatelia spoločnosti Tachyum majú dlhoročné skúsenosti s riešením problémov fyziky pri dodávaní transformačných produktov na trh.

Sledujte Tachyum

https://twitter.com/tachyum

https://www.linkedin.com/company/tachyum

https://www.facebook.com/Tachyum