Zprávy z odvětví

Všechny články

 1. 2022

 2. 2021

 1. Piktogram kalendáře

  Červenec

  1. | Euractiv.sk

   EÚ má nový akt o čipoch, v technológii budúcnosti chce konkurovať Ázii

   Členské štáty s konečnou platnosťou odhlasovali nariadenie, vďaka ktorému chcú zdvojnásobiť podiel EÚ na svetovom trhu s polovodičmi. Dnes je to desať percent, do roku 2030 by to malo byť aspoň dvadsať. Za hlasovali všetky štáty vrátane Slovenska.

 2. Piktogram kalendáře

  červen

  1. | Živé.sk

   Superpočítač El Capitan bude postavený na next-gen čipoch AMD spájajúcich CPU a GPU. Výkon dosiahne 2 exaflopy

   AMD sa teda pri next-gen výpočtových procesoroch vybralo inou cestou než Tachyum so svojím čipom Prodigy. Procesor slovensko-americkej spoločnosti má byť naopak stelesnením jedného univerzálneho čipu „pre všetko“

 3. Piktogram kalendáře

  Únor

  1. | Trend

   Na elektromobily už prispievať nebudeme a máme na to byť európskou bránou pre taiwanské čipy, naznačuje štátny tajomník Karol Galek

   Špičkou v oblasti čipov je aj slovensko-americká spoločnosť Tachyum, ktorá sa rokovaní zúčastnila a ktorá si už na TaiwaneTachmala dohodnúť konkrétnejšiu spoluprácu pri výrobe čipov.

 4. Piktogram kalendáře

  Prosinec

  1. | Ministerstvo hospodárstva SR

   Slovensko a Taiwan dohodli užšiu spoluprácu v oblasti polovodičov

   Najdôležitejším výsledkom návštevy, ktorá bola z dôvodu pandémie viackrát odložená, je zriadenie Pracovnej skupiny na úrovni generálnych riaditeľov ministerstiev hospodárstva pre polovodiče a otvorenie tzv. Semiconductors Academy pre Slovensko. „Slovensko je pripravené podporiť užšie ekonomické vzťahy a obchodné kontakty s Taiwanom. Taiwan je úspešným príkladom, že aj malý hráč sa môže stať globálnym lídrom v oblasti výskumu a rozvoja,“ uviedol Karol Galek.

 5. Piktogram kalendáře

  Listopad

  1. | teraz.sk

   Taiwan uvažuje pri výrobe čipov o spolupráci aj so Slovenskom

   Tento nápad by mohol mať pozitívnu odozvu aj z Bruselu, ktorý sa snaží prilákať taiwanské firmy, ako je Taiwan Semiconductor Manufacturing (TSMC), aby vyrábali v Európskej únii.

 1. 2022

 2. 2021