Blog

Najnovšie príspevky

 1. 2022
 2. 2021
 1. Piktogram kalendáře

  Listopad

  1. V digitalizácii spoločnosti sa Slovensko už dlhšie umiestňuje na chvoste Európy. Podľa viacerých štúdií zaostávame už aj za postkomunistickými krajinami, nehovoriac o zvyšku starého kontinentu. Z ekonomického hľadiska digitalizácia znamená vznik nových pracovných miest s vyššou pridanou hodnotou vo všetkých odvetviach hospodárstva, čo priamo súvisí aj s úrovňou blahobytu a životnou úrovňou krajiny. Milióny eur do digitalizácie musia byť investované strategicky, aby sa len “neprejedli”. Naopak, mali by zabezpečiť rozvoj odvetví s vyššou pridanou hodnotou a zabrániť úniku mozgov zo Slovenska.

 2. Piktogram kalendáře

  červen

  1. Keď sa povie Silicon Valley, každý si hneď predstaví unikátnu oblasť v Kalifornii, v ktorej majú adresu najprestížnejšie technologické firmy a kde popredné mozgy tejto planéty pracujú na inováciách v oblasti technologického priemyslu. Je to pojem, ktorý pozná celý svet. Vedeli by ste si predstaviť takýto technologický “hub” s celosvetovou reputáciou v Európe, či dokonca na Slovensku? Hoci to znie ako sci-fi, kľúčom k úspechu by mohol byť najrýchlejší superpočítač na svete s umelou inteligenciou, ktorý môže Slovensko postaviť.

 3. Piktogram kalendáře

  Listopad

  1. Pri vývoji nového procesora je nevyhnutná dokonalá koordinácia práce architektov, hardwarového, softvarového a verifikačného tímu. Architekti sú zodpovední za návrh čipu, inštrukčnú sadu, mechanizmus načítania a vykonávania inštrukcií, spôsob kooperácie jednotlivých procesorov vrámci multi-socket serverového riešenia a mnoho iných aktivít, ktoré definujú vlastnosti procesora a jeho schopnosti komunikácie s perifériami.

   Ukážka Zákazníckeho a Partnerského Portálu
  2. Autonómne automobily sa stali skutočnosťou, pričom Tesla vedie s veľkým náskokom. Jej autá zbierajú milióny kilometrov záznamov kamier denne, a automobilkám EÚ môže trvať roky, kým vyrovnajú tento predstih. Tachyum technológia, ktorá môže byt 10 krát rýchlejšia ako Tesla, dáva EÚ šancu nie len dobehnúť, ale aj predbehnúť Teslu za dva-tri roky. Prečo je to dôležité? Aké sú prínosy pre pasažierov a vodičov? Ak sa pozrieme do histórie, vidíme, že šoférovanie áut ide ruka v ruke s dopravnými nehodami.

 1. 2022

 2. 2021